- Dom i Ogród
- 30 września 2021
- 0
Trend wnętrzarski! Płytki marmuropodobne: nie tylko do łazienki!
Marmuropodobne płytki są doskonałym rozwiązaniem nie tylko do łazienki, ale też do nowoczesnych salonów.
Płytki marmuropodobne w salonie?
Jako uosobienie elegancji, marmur stał się popularnym materiałem w łazienkach i kuchniach na całym świecie. Alternatywnym rozwiązaniem jest gres marmuropodobny, który ma dokładnie te same właściwości co marmur.
Pozwala rozjaśnić wnętrze i tworzy poczucie prostoty, co jest istotne dla małych pomieszczeń. Występuje w różnych rozmiarach i kształtach. Bardzo ciepłą i przyjazną atmosferę można również stworzyć, używając kolorów ziemi lub łącząc je z elementami drewnianymi.
Najczęściej we wnętrzu stosuje się białe płytki. Lekka podstawa, szare żyłki – to właśnie definiuje elegancje płytek marmuropodobnych. Drugim najpopularniejszym odcieniem jest beż. Wygląda łagodniej w porównaniu z bielą, tworzy cieplejszą atmosferę. Czarny kolor zamyka TOP-3. Ciemny odcień pomaga w tworzeniu ciekawych kompozycji: dobrze komponuje się zarówno z jasnym kamieniem, jak i innymi fakturami.
Mniej popularne, ale przez to bardziej ekskluzywne są odważniejsze rozwiązania kolorystyczne. Zieleń kojarzy się z malachitowymi i klasycznymi szafkami. Brąz to ciepła czerń, która dobrze komponuje się z beżem. Niebieski, różowy, bordowy, liliowy służą do podkreślenia akcentów.
Marmur na podłodze we wnętrzu to znak dobrego smaku i symbol wysokiego statusu społecznego. Wygląda stylowo, można go łączyć z dowolnymi materiałami, a co najważniejsze jest ponadczasowy – nigdy nie wychodzi z mody. W końcu marmur był wybieranym materiałem podłogowym od czasów starożytnych.
Nic nie może się równać z wyglądem płytek marmuropodobnych. Są dostępne w różnych kolorach, wzorach i opcjach wykończeń. Podłogi ze sztucznego marmuru idealnie naśladują wygląd naturalnego marmuru.
Jasne, nowoczesne wnętrza
Ze względu na swoje właściwości – płytki marmuropodobne są niezwykle trwałe. Materiał jest też wytrzymały i odporny na pękanie i jest doskonałym izolatorem. Latem pozostaje stosunkowo chłodny nawet w bezpośrednim świetle słonecznym, a zimą zachowuje ciepło. Dlatego płytki marmuropodobne pozwolą w pewnym stopniu zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i chłodzenia.
Płytki mają uniwersalny wygląd, dzięki czemu można je zastosować w każdym pomieszczeniu. Płytki marmuropodobne to doskonały wybór na podłogi i ściany prysznicowe, blaty toaletowe i wnęki w łazienkach. Świetnie sprawdzają się w płytach kuchennych i blatach. Mogą być nawet używane jako blaty zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. I oczywiście można je wykorzystać do podłóg w ekskluzywnym, ciepłym i jasnym salonie.
Jednym z powodów, dla których mówimy tu o jasnym, wręcz rozświetlonym salonie, są właściwości odbijania światła, jakie mają płytki marmuropodobne. Dzięki temu materiał daje wrażenie przestronności, a także sprawia, że pomieszczenia wydają się jaśniejsze. To jeden z głównych powodów, dla których wiele osób wybiera jasne płytki do swojego domu. Materiał podkreśla estetykę, luksus i blask każdego pomieszczenia, w którym jest używany. Nowoczesne technologie pozwalają na opracowywanie nowych opcji naturalnych wykończeń, a także tworzenie różnego rodzaju produktów imitujących płyty marmurowe.
Produkty znajdą zastosowanie w nowoczesnym mieszkaniu miejskim oraz w łazience, salonie i przedpokoju. Płytki stosuje się również na balkony lub stopnie schodów.
Produkty wykonane z materiałów marmuropodobnych są polerowane na idealnie gładką i równą powierzchnię o błyszczącym połysku i wysokim współczynniku odbicia. Ta jakość jest bardzo korzystna dla dekoracji wnętrz, ponieważ takie płytki wyglądają spektakularnie i drogo dzięki grze światła. Jednak pozornie nieskazitelna powierzchnia może być bardzo śliska, dlatego nadaję się do salonu, ale już raczej nie do łazienki. Matowe płytki są polerowane do lekkiej chropowatości. Ta metoda nie nadaje połysku, ale pozwala na bezpieczne ułożenie płytek na podłodze. Spokojne, nieopalizujące odcienie są również popularne wśród projektantów wnętrz. Ten rodzaj produktu jest również wykonany z materiałów marmuropodobnych.Litoceramika stanowi etap przejściowy między naturalnym marmurem a jego imitacją. Podkład ceramiczny o grubości 6-7 mm pokryty jest płytą marmurową o warstwie około 4 mm. Produkty tego typu przeznaczone są do dekoracji wnętrz. Ich właściwości wytrzymałościowe są znacznie wyższe niż w przypadku naturalnego marmuru - są zbliżone do wartości granitu. Naturalne piękno materiału łączy się z odpornością na naprężenia mechaniczne i ekstremalne temperatury. Litoceramikę można wykorzystać do ozdabiania kominków, instalowania pod nimi ciepłych podłóg.
Najnowsze Artykuły
- Dom i Ogród
- 7 listopada 2024
- 0
Jakie ogrodzenie najlepiej zabezpieczy Twój dom przed włamaniem?
- Budowa i Remont
- 24 października 2024
- 0
Czym jest antresola? Jak ją zbudować?
- Budowa i Remont
- 11 września 2024
- 0
Jak wygląda malowanie proszkowe profili aluminiowych?
Kategorie
- Wystrój wnętrz 15
- Budowa i Remont 17
- Dom i Ogród 38
- Meble 17
- Rynek nieruchomości 2